Kategorie

Zobacz Śląsk z innej perspektywy

Wystawę Roberta Neumanna „Śląsk z lotu ptaka” można oglądać w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom od 4 grudnia.

 

Zdjęcia Roberta Neumanna prezentują przyrodę, budowle i obiekty przemysłowe. Autor uwiecznił z dronów m.in.: plac Sikorskiego i kościół Świętej Trójcy w Bytomiu, imponująco oświetlony w Dniu Wszystkich Świętych cmentarz w Gliwicach, hutę i Spodek w Katowicach, wiadukt kolejowy z przejeżdżającym pociągiem w Wiśle-Głębcach, szyb Annę i cerkiew w Sosnowcu. Na szczególną uwagę zasługują kadry z lotniska w Pyrzowicach, prezentujące samoloty oczekujące na płycie, nową wieżę kontroli lotów i oświetlony pas startowy. - Miłość do latania samolotem spowodowała, że kupiłem drona. Tak się zaczęła moja przygoda ze zdjęciami lotniczymi. Czerpię prawdziwą przyjemność z tej pracy – mówi Robert Neumann, na co dzień inżynier budownictwa w branży energetycznej, prywatnie – amator kolarstwa górskiego i podróżowania.
Sklep Poszukiwania.pl


 

Robert Neumann urodził się w Gliwicach. Na studia wyjechał do Glasgow. Pomiędzy Polską a Szkocją podróżował samolotem. To właśnie wtedy zakochał się w lotnictwie. Chciał nawet zostać pilotem. Wspomina, że już w dzieciństwie marzył o pokazywaniu świata z góry. Pierwszego drona kupił w 2015 roku. Dziś ma już trzy. Jeździ po całej Polsce, ale najczęściej fotografuje na Śląsku, pokazując swój ukochany region z innej perspektywy. – Zawsze szukam pomysłu na stworzenie ciekawego kadru. Nigdy się nie ograniczam. Fotografuję krajobrazy, architekturę, wyścigi kolarskie, mecze piłkarskie, pielgrzymki i koncerty. Niekiedy także aparatem bezlusterkowym – przyznaje autor zdjęć prezentowanych na wystawie w Agorze Bytom.

 

Z fotografem będzie można spotkać się na wystawie i porozmawiać we wtorek, 11 grudnia, o godz. 17:00. Wstęp na wydarzenie i wystawę jest wolny. - Zdjęcia Roberta Neumanna to piękna fotograficzna opowieść o naszym regionie. Ich dużym atutem są nasycone barwy. Fascynujące są zarówno pejzaże wykonane w świetle dnia, jak i nocne, miejskie krajobrazy – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom. – Śląsk widziany z lotu ptaka prezentuje się imponująco. Te niecodzienne zdjęcia naprawdę warto zobaczyć – dodaje.

 

„Śląsk z lotu ptaka” to kolejna wystawa prezentowana w Agorze Bytom. W ostatnich miesiącach odwiedzający mogli podziwiać fotografie Daniela Dmitriewa i Ewy Zielińskiej na wystawach „Ukraina” oraz „Bytom był i jest piękny”. Latem prezentowana była wystawa „W pracy” autorstwa Krzysztofa Gołucha, przedstawiająca pracę osób niepełnosprawnych intelektualnie. W ciągu 7 lat w Agorze Bytom zorganizowano ponad 90 autorskich wystaw.

 

„Śląsk z lotu ptaka” – wystawa zdjęć Roberta Neumanna

4 grudnia 2018 – 4 lutego 2019

Agora Bytom – Galeria na Poziomie, poziom 3

Wstęp wolny – zapraszamy!

Spotkanie z autorem: 11 grudnia, godz. 17:00

 

Więcej na: www.agorabytom.pl

facebook.com/AgoraBytomPOLECAMY TAKŻE: